Kategorie
Rękawice elektroizolacyjne ochronne ELSEC stworzone zostały do stosowania, do celów elektrycznych, do prac pod napięciem do 1 kV lub jako dodatkowy sprzęt ochronny przy napięciu wyższym ...
Wariant
Jednostka
Cena netto
Ilość
20 kV klasa 2
Para
184,55 zł / para
30 kV klasa 3
Para
253,27 zł / para
5 kV klasa 0
Para
127,91 zł / para
2;5 kV klasa 00
Para
103,73 zł / para
10 kV klasa 1
Para
154,00 zł / para
Liczba:
0
Cena:
0
Cena netto
0
Cena brutto
Zobacz produkt

Rękawice elektroizolacyjne jako środek ochrony indywidualnej.

Rękawice elektroizolacyjne służą do ochrony rąk podczas prac elektrycznych, gdzie wykonywane są naprawy pod napięciem.  Ich największą zaletą jest anatomiczny kształt w części chwytnej dłoni. Materiałem wykonania jest wysokogatunkowy lateks czy kauczuk naturalny. Te rękawice robocze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby była możliwość stosowania wkładek przeciwpotnych i ułatwić pracę, gdy panuje wysoka temperatura. Co ważne, każda rękawica jest indywidualnie przebada i otrzymuje specjalny numer wraz z certyfikatem,  które jest świadectwem przeprowadzonych badań. Nasza hurtownia BHP, oferuje pełen asortymen w kategori ESD oraz elektroizolaczyjnych. 

Rękawice elektroizolacyjne - dlaczego są niezbędne?

Te rękawice robocze to podstawowy produkty ochrony indywidualnej, który można stosować podczas prac, gdzie napięcie nie przekracza 1kV lub dodatkowa ochrona która zabezpieczy podczas prac gdzie napięcie nie przekracza 30kV. Rękawice posiadają pięć klas, które określają wymagania napięciowe: 00 (2,5 kV), 0 (5 kV), 1 (10 kV), 2 (20 kV), 3 (30 kV).