Kategorie
Producent
Branża (zastosowanie)
Klasa ochrony
Cena
Trzewiki robocze z oznaczeniem S3, to trzewiki spawalnicze przeznaczone do użytku profesjonalnego. Konstrukcja buta, pozwala go bardzo szybko zdjąć w razie konieczności. Anatomiczna wkładka, daje uczucie komfortu podczas użytkowania.
Wariant
Jednostka
Cena netto
Ilość
Trzewiki robocze Welder spawalnicze S3 Z33286 ZS Adamant
Para
175,24 zł / para
Liczba:
1
Cena:
175.24
Cena netto
215.55
Cena brutto
Zobacz produkt

Buty dla spawacza - sklep bhp

Osoba pracująca na stanowisku spawacza musi być wyposażona w profesjonalne buty ochronne, czyli buty spawalnicze, które spełniają odpowiednie normy i nadają się do pracy przy gorących elementach. Buty dla spawacza wyróżnia charakterystyczna osłona/klapka, która chroni sznurówki oraz nie pozwoli na to, żeby gorące iskry przedostały się do środka obuwia.

Normy, które muszą spełniać buty spawalnicze

Podstawowym zadaniem obuwia ochronnego dla spawaczy jest uniemożliwienie przedostania się iskier spawalniczych do wnętrza buta, szczególnie przy nogawce spodni, dlatego powinny spełniać takie wymagania jak:

  1. wysokość buta - powinna być ponad kostkę i posiadać specjalną osłonę/klapkę ochronną,
  2. materiał wykonania – odporny na gorące iskry,
  3. nici dobrej jakości – które nie ulegną szybkiemu zniszczeniu od iskier,
  4. podeszwa antypoślizgowa i antystatyczna,
  5. osłona/klapka – która zasłania sznurówki.

Jakie normy muszą spełniać buty dla spawacza?

Pierwsza norma to PN-EN ISO 20349-1:2017-10 Obuwie chroniące przed zagrożeniami występującymi w hutnictwie i spawalnictwie. Część 1: Wymagania i metody badań dotyczące ochrony przed zagrożeniami w hutnictwie.

Druga norma to PN-EN ISO 20349-2:2017-10 Obuwie chroniące przed zagrożeniami występującymi w hutnictwie i spawalnictwie. Część 2: Wymagania i metody badań dotyczące ochrony przed zagrożeniami w spawalnictwie i procesach pokrewnych.

Jak odpowiednio użytkować buty dla spawacza?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, każde buty dla spawacza muszą być wyposażone w osłonkę lub klapkę która chroni sznurowadła, a ta powinna być zapinana na solidny rzep lub klamerki. Bardzo ważne jest, aby buty nadawały się do pracy w pozycji klęczącej. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę są podeszwy a to dlatego, że mają kontakt ze stopą. Niektóre modele obuwia są dodatkowo wyposażone w amortyzację w części piętowej.

Nasza hurtownia BHP może wyposażyć spawacza nie tylko w obuwie robocze, sprzedajemy również asortyment taki jak: przyłbice spawalnicze, osłony, akcesoria do przyłbic spawalniczych, rękawice spawalnicze i wiele innych. Wszystko co znajdziecie Państwo w naszym sklepie sprowadzamy od najlepszych producentów takich jak 3M lub Techmar.